بازگشت به صفحه منابع فارسی

زندانیان سیاسی را فورا باید آزاد کرد

آن زمان که بنهادم سر به پای آزادی    دست خود ز جان شستم از برای آزادی

دامن محبت را گر کنی زخون رنگین     می توان ترا نامید پیشوای آزادی

پیشوایان آزادی درود بر شما

فریاد آتشین شورش قهرمانانه شما علیه این نظام پوسیده، قلب میایونها انسان را در سراسر جهان گرم کرده است.

خواهران وبرادران ما در چهار گوشه دنیا، با دلاوری شما به وجد آمده اند. فریاد «درد تو درد من است» و «شادی تو شادی من است » هوای تازه ای را به این جهان سرشار از جنگ، فقر، ستم ونابودی محیط زیست به وجود آورده است.

بله ، ما «مردم» مرزی نداریم.

عزیزانمان در افغانستان، سومالی، عراق، سوریه، ترکیه، مصر، کلمبیا، آمریکا، اسپانیا، شیلی، و بسیاری از کشورهای دیگرجهان در حمایت از خیزش شما و با تکان دادن پرچم «نه! من یک انسانم» و «درد تو درد من است»  ترس بر اندام حاکمان شان انداخته اند. بسیاری از روشنفکران و هنرمندان دنیا با الهام از شما به این موج پرشکوه پیوسته اند.

شورشگران:  بدون اغراق  شما برای قلبهای شکسته و ذهن های ناامید بسیاری از مردم ایران و خاورمیانه و تمام جهان، امیدی نو هستید. شما نشان دادید که راه زندگی، انتخاب میان بد و بدتر نیست. راه زندگی، شورش علیه حاکمان پوسیده و شرایط ستم است.

اکنون، ساعت آزاد کردن زندانیان سیاسی از سیاه چال های جمهوری اسلامی است. نیروهای امنیتی رژیم، هر روز تعداد بیشتری از مردم ما را دستگیر میکنند. خانواده ها و وکلای عزیزان زندانی، گزارش از شرایط بسیار بد و خطرناک زندانیان می دهند. طبق گزارشات بیشتر از 3000 نفر به زندانهای اوین و فشافویه منتقل شده اند. بازداشتی ها زیر بازجویی قرار دارند و میان زندانهای مختلف جابجا می شوند و اکثر زنان بازداشتی به زندان قرچک منتقل شده اند. یلدا معیری در فایلی صوتی می‌گوید:

«امنیت جانی نداریم. جمعیتی بالغ بر صد نفر را در سوله‌ای ورزشی بدون امکانات و بدون تهویه ریخته‌اند. وضعیت حمام و دستشویی افتضاح است و مرتبا به افراد آرامبخش می‌دهند.» مریم کریم بیگی از زندان قرچک، در تماسی کوتاه به مادرش گفت که در یک فضای کوچک و غیرانسانی نگهداری می شوند و فضای سرکوب بسیار سنگینی حاکم است و خطر تکرار وقایع کهریزک وجود دارد.

این هشدار است! عزیزانی که در خیابان ها هستید، کارگران، دانشجویان و استادان، دانش آموزان و معلمان، هنرمندان و ورزشکاران: شعار آزادی فوری زندانیان سیاسی را  فریاد بزنید، خانواده زندانیان سیاسی را تنها نگذارید، همراه خانواده ها به در زندان ها بروید و یک صدا شوید تا دست رژیم در جنایت کوتاه و بسته شود. از افراد مرفه برای عزیزان زندانی و خانواده هایشان کمک مالی جمع آوری کنید و به دستشان برسانید تا باری از هزینه های گران سفر از شهرهای دوردست و اقامت در محل اسارت عزیزانشان را سبک کنید.

در خارج کشور، عزیزانی که صدای جهانی مردم شده اید: شعار آزادی زندانی سیاسی را برجسته کنید و در رسانه های مجازی توفان «آزادی زندانی سیاسی» را به راه اندازید و در مصاحبه های بین المللی آن را بولد کنید. به هر وسیله ای که می توانید از طریق فعالین شناخته شده حقوق بشر در داخل و دیگر خانواده های زندانیان سیاسی و جانباختگان، به خانواده های زندانیان کمک کنید.

عزیزان خانواده های زندانیان: به هر شکلی که می توانید به خواهران و برادرانمان در زندان این پیام را برسانید که: شما تنها نیستید! اکنون میلیون ها نفر از مردم این کشور و دیگر کشورهای جهان پشت شما هستند.

350 ساعت از قتل مهسای عزیزمان می گذرد. ساعت آزادی عزیزان زندانی مان است.

خواست آزادی زندانیان سیاسی را همگانی کنیم! نابود باد جمهوری اسلامی!

کارزار قفس را بسوزان رها کن پرندگان را-- 7 مهر 1401

@burnthecage

کمک مالی خود را می توانید از این طیق بفرستید

(داوطلبان IEC مسئولیت آن را بر عهده می گیرند

ترجمه به انگلیسی.)

برای بزرگنمایی بر روی عکس دلخواه کلیک کنید

No items found.