بازگشت به صفحه منابع فارسی

امروز کاغذی از زندان اصفهان مناشر شد که حاوی پیامی کوتاه و هولناک بود از طرف #صالحمیرهاشمی #مجیدکاظمی و #سعید_یعقوبی:

" #نگذاریدمارا_بکشند "

جمله یادآور یکی از واپسین نامه‌های #زانیارمرادی است که در سحرگاه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ همراه با پسر عموی خود #لقمانمرادی اعدام شدند.

در نامه‌ی زانیار هم جملاتی تکان‌دهنده وجود داشت. از جمله آن‌جا که نوشته بود:

" نگذاريد من را اعدام کنند. آیا دنیا آنقدر بی‌رحم است که این صحنه را تماشا کند که من و پسر عمویم در خیابان اعدام شویم و چیزی نگوید و کاری نکند؟ "

متن کامل نامه‌ی زانیار:

من اسمم ‎#زانیار_مرادی است. الان از سلول مرگی در آن سوی دنیا در شهر کرج در کشور ایران نشسته و می‌خواهم با شما جوانان در اروپا و امریکا، با شما جوانان همسن و سال خودم در ژاپن و استرالیا و فرانسه و افریقا و در همه جای دنیا حرف بزنم. ‎

نگذارید مرا اعدام کنند. آیا دنیا آنقدر بی‌رحم است که این صحنه را تماشا کند که من و پسر عمویم در خیابان اعدام شویم و چیزی نگوید و کاری نکند؟

می‌دانم که  این ترس من و این درخواستم از طریق امکانات اینترنتی به گوش شما می‌رسد. پس فقط چند دقیقه صبر کنید، چند ثانیه وقت بگذارید و از من بشنوید که چقدر سخت است در بیست و یک سالگی با مرگ مواجه شدن، با کابوس مرگ زندگی کردن و هر لحظه از صدای پای زندانبانان ترسیدن و بر خود لرزیدن!

ما سه سال است که زندانی شده‌ایم. من زانیار مرادی و هم پرونده‌ای من ‎#لقمان_مرادی، ۹ ماه را زیر شکنجه بودیم. ما را چنان کتک می‌زدند که دیگر توان راه رفتن نداشتیم و همین امروز نیز کمرم به شدت درد میکند و دو مهره‌ی کمرم شکستگی دارد. به ما گفتند اگر حرفهایی که آنها می‌خواهند را نزنیم، به ما تجاوز می‌کنند و ما نامه‌هایی را که آنها آوردند امضا کردیم. و اکنون در یک قدمی مرگ با طناب دار در خیابانی در تهران و یا مریوان شهر محل تولدمان ایستاده‌ایم. این روزها شنیدم که دارند مقدمات اجرای حکم اعدام ما را فراهم می‌کنند و چهار روز است که حالم خوب نیست، شبها خوابم نمی‌برد و فکر کردم شاید با این نامه بتوانم به خودم کمک کنم.

نگذارید ما را اعدام کنند. به هر طریقی که می‌توانید، سعی کنید از ابتکارات جوانانه استفاده کنید و کاری کنید که حکومت اسلامی ایران ببیند که ما تنها نیستیم و دنیا به این حکم ظالمانه اعتراض دارد. صدای اعتراض شما و هر حرکت و اعتراضی که بکنید به گوش ما فورا می‌رسد. منتظر شنیدن اخبار اعتراضات شما همسن و سالهای خودم هستم.

برای بزرگنمایی بر روی عکس دلخواه کلیک کنید

No items found.